Trempgráááss........... :-)
Hledat

O kapele

Název "Šolc boys" vznikl díky místu, kde se pořádaly trampské sleziny.  Tím místem byla dnes již neexistující restaurace U Šolců na Fugnerově náměstí v Praze. Tam se v 90.letech na slezinách začaly hrát trampské písně a kapela se tak postupně utvořila. Procházela vývojem od trampských písní až po bluegrass. Členové přicházeli a odcházeli, v současném složení hraje kapela asi od roku 2014.  Poslední změna nastala v roce 2019, kdy se ke kapele připojil nový banjista Wolfík.

Šolc boys hrají vše, co se jim líbí, občas si nějaké písničky napíší i sami. Pravidelně se schází každé úterý v restauraci U Petrů na Vidouli. Občas si vyjedou na různé trampské potlachy či jiné akce, hrají i pro kluby vojenské historie. Někteří členové účinkují i v jiných kapelách.

Šolc boys se přátelí i s kapelou POA PRATENSIS z Maďarska, která je na festivalu v Abaligetu pokřtila na Czech Tramp Grass.

 

Šolcboys.jpg
Nám.Míru Praha.jpg

Tolik z historie a teď něco ze současnosti kapely.

Kluci spolu hrají rádi a je to na jejich hraní slyšet. Na slezinách bývá obrovská sranda, nikdo z nich žádnou legraci nezkazí.  Trávit čas v jejich přítomnosti je jedna velká zábava.

Skládají vlastní písničky, což někdy proběhne tak, že Hardy napíše první sloku a Dlouhán nebo někdo jiný z kapely písničku dotvoří. Někdy zase Ohnivec pošle celou píseň, kterou složil, s půlhodinovou přednáškou o tom, že neumí ani zpívat ani hrát na kytaru a ať s tím kluci něco udělají. No a kluci udělají a je z toho pěkná písnička. Všichni z kapely mají na vlastní tvorbě větší nebo menší podíl, ale na srandě se podílejí všichni rovným dílem.

Moc ráda s nimi trávím čas, ať už na slezině nebo někde jinde při hraní, a nebo i při jiných příležitostech, kdy se nehraje (ale to bývá vyjímečně).  Čas strávený s nimi totiž není promarněný. Buď se hraje a zpívá a nebo je ukrutná sranda. Oboje nám všem prodlužuje život.

Všichni kluci moc rádi trampují, mají moc rádi Brdy, Křivoklátsko, ale i jiné lokality. S tím také souvisí jejich hraní na potlaších.

Jinak si moc rádi zahrají na různých festivalech, narozeninách a občas si jdou i někam zasoutěžit. V roce 2019 získali ve Mlejně Diváckou Portu. Jejich Fan club je totiž obrovský.

Za FanClub Mína

 
© solcboys.netstranky.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma
počítadlo toplist